У виробництві м'яких меблів широко поширені синтетичні настилочні матеріали: поролон і губчаста гума.
Поява цих матеріалів дало можливість створювати легкі економічні конструкції меблів різних форм. Особливо видозмінилися конструкції м'яких меблів без вживання пружин і пружинних блоків (крісла, крісла-ліжка, банкетки, кушетки). Стало можливим виготовляти меблі з м'якими, невеликих розмірів знімними подушками, із застосуванням каркасів з металу і пенополиуритана всіляких архітектурно-художніх форм і конструкцій.
Каркаси з пенополіурітанула зазвичай застосовують в м'яких меблів складних форм і конструкції, де використання каркасів з дерева неекономічно через велику трудомісткість і матеріаломісткості.
Якість і надійність м'яких елементів меблів значною мірою залежать від якості настильних матеріалів. Так, термін експлуатації м'яких меблів, виготовлених із застосуванням настильних матеріалів рослинного і тваринного походження, визначається терміном, при якому ці матеріали частково або повністю приходять в непридатність (3-5 років).
М'які меблі, виготовлена із застосуванням поролону і губчастої гуми, в процесі експлуатації мало змінюється формою, розмірами і своїм фізико-механічному показниками, гігієнічна, зручна, має гарний зовнішній вигляд.
У технологічних процесах виготовлення меблів без пружин і пружинних блоків не стало операції по формуванню і прошивки настильних шарів, скоротився обсяг операцій з формування бортів м'яких елементів, прошивки покривних тканин, скоротилося найменування і кількість прошивочно матеріалів, різко скоротилися трудомісткість і цикл виготовлення м'яких елементів, розширилися можливості механізації процесів виробництва.