Чи можете Ви уявити своє життя без подушок? Звичайно ж ні, скаже кожен, адже подушки – це річ, яка надзвичайно міцно увійшла у наше повсякденне життя. Сьогодні, здається неймовірним, що колись цей «м’який» аксесуар для комфорту та затишку був надбанням лише заможних людей. Історія ця починається з тих давніх часів,  коли були знайдені перші подушки у давньоєгипетських захованнях. Тоді вони були і дивно вигнуті дерев'яні, і кам'яні та фарфорові, а бувало й навіть металеві й слугували переважно для підтримання складних зачісок. Лише за часів Римської Імперії подушки стали набувати статусу культового предмету побутового призначення. Відтоді, своєрідна ознака заможності людини зазнала неабиякі перевтілення. Розвиток людства змушує змінювати ідеали та атрибути розкоші, так, що зараз, лягаючи відпочивати, ми не завжди замислюємося про істинне призначення такого, на наш погляд, примітивного виробу.

Хоча, слід визнати, що нездорова екологія та промислово-технологічний прогрес все ж таки стимулювали «бум» здорового способу життя, як єдиний можливий засіб вижити серед нескінченного стресу та неймовірно забрудненого середовища. На хвилі пошуку таємниць «здоров’я», вчені та лікарі, вперше за довгі роки, проголосили подушки важливим елементом у досягненні внутрішньої гармонії. Як наслідок, звичні нам квадратні «пухові монстри», користь яких була поставлена під сумнів,   поступово витісняються ноу-хау нового покоління – ортопедичними подушками. Змінюється й їх  концептуальне призначення – подушка відтепер потрібна не лише для комфорту, але й для відтворення умов здорового відпочинку. Однак, якщо в країнах Європи, ця тема відома досить давно, в Україні про ортопедичні вироби для відпочинку заговорили, нажаль, нещодавно. Незважаючи на це, вітчизняні лікарі досить охоче підтримують світові   тенденції й залюбки приймають участь у розробках безпосередньо форм і матеріалів для ортопедичних подушок сучасності. Так, наприклад, плідна співпраця одного з найвідоміших та найкрупніших виробників пінополіуретану на території України «Інтерфом» з кількома відомими медичними установами  (Охмадит та Центр Ендопротезії в м. Києві) дозволили створити унікальну серію ортопедичних подушок та матраців, котрі, відповідаючи усім лікарським вимогам, стали доступними для всіх шарів населення.  Технологія виробництва подушок NOBLE™ (ТМ ООО «Інтерфом») не має жодних аналогів в нашій країні – усі вони виробляються за патентованою технологією Хайфомбіо, суть якої полягає у створені матеріалу з пам’яттю на основі натуральної сировини. Лікарі визнають, що властивості цього матеріалу дійсно вражають - тут ніколи не заведуться мікроорганізми, кліщі і комахи,що є основним джерелом алергії, цей матеріал не викличе напад бронхіальної астми. Внутрішній зміст виробів з піною ХайфомБіо буде бездоганним, із санітарної точки зору, навіть через декілька років користування. Крім того, унікальність такої піни полягає у властивості зменшувати ефект антитиску та забезпечувати комфортну підтримку тіла, підлаштовуючись  під форму  тіла та вагу людини. Отже, головною перевагою таких подушок є гарантія оптимального положення шийних хребців під час сну і відпочинку. Правильне положення голови і шиї    під час сну дозволяє попередити зміщення шийних хребців, які приводять до порушення мозкового кровообігу та кровообігу і іннервації у верхньому плечовому поясі, погіршення сну. « Цю інформацію я можу підтвердити особисто, так як використовую подушку NOBLE™ майже рік. Раніше після проведеної корекції хребта, коли я використовував звичайну подушку, у мене через короткий час поверталися вище вказані порушення. Зараз я почуваю себе добре, скарг не маю. Мій сон став, як у дитинстві - глибокий, тривалий и дуже комфортний» - додає  професор  Харківського національного медичного університета Костянтин Михайлович Сокол.

 

З цією думкою  згодна і лікар загальної практики  та сімейної медицини Бортновська Тамила Миколаївна. «Існує чимало захворювань, при яких ми радимо відпочивати на ортопедичній подушці. Зокрема, така подушка під голову потрібна тим, хто страждає остеохондрозом шийного та верхнього грудного відділів хребта, зміщенням та нестабільністю хребців в цих відділах, хронічними болями в шиї, порушеннями сну, головними болями і запамороченнями…..»

Слід відмітити, що  серед величезного різноманіття форм, сфера дії ортопедичних подушок простирається практично на все тіло, не обмежуючись лише вище вказаними відділами хребта. Так, крім подушок існують ортопедичні валики та напіввалики, які дозволяють зберігати правильну вісь хребта під час тривалого сидіння (наприклад, в автобусі або автомобілі). Крім того, вони полегшують стан при хронічному попереково-крижовому радикуліті, сколіозі та остеохондрозі поперекового відділу.
Ортопедичний валик, підкладений під ноги, зменшує явища венозної недостатності, позбавляє від набряків, допомагає кращому відтоку крові та лімфи з нижніх кінцівок.

 

«Однак, - зауважує директор Харьківського філіалу ТД «АСАТ», офіційний представник компаніі «Інтерфом» на Україні, - слід дуже обережно підходити до вибору м’яких ортопедичних виробів, адже зріст попиту на такі вироби стимулює підвищення кількості підробок, які не лише не допоможуть покращити самопочуття, але й матимуть зворотній ефект. Ми, на превеликий жаль, досить часто почали зіткатися з  псевдо-ортопедичними подушками, якими постачальники, що не обтяжені високими моральними якостями,щосили торгують видаючи їх за продукти елітної серії». Для того, щоб бути впевненим у власному виборі фахівці радять звертати увагу крім  ціни, ще й на ім’я та репутацію виробника, наявність сертифікатів якості, гігієнічні висновки,  рекомендації лікарів тощо. Виріб у жодному разі не повинен бути вакумованим. Приділить увагу й безпосередньо матеріалу – оригінальна піна с пам’яттю при надавлюванні руки відновлює первинний стан упродовж 3-4 секунд.

«Слідкуйте здоровим тенденціям розвитку нових технологій в сфері поліпшення стану здоров'я, розпочавши правильно відпочивати» - в унісон запевняють медичні працівники та провідні технологи,  адже саме з цього розпочинається перший крок до високої якості життя та довголіття.

 

Автор статьи

Iнга Савченко директор маркетингового вiддiлу ТОВ «Iнтерфом-Консалтiнг»

www.acat.com.ua