Останнім часом технологічні досягнення у сфері виробництва еластичного пінополіуретану спрямовані у бік комфортності та безпеки, пропонуючи споживачам новітні розробки  для мебельної, будівничої, авто індустрії тощо. Так, звичайні стандартні марки все більше замінюються на марки, що відповідають встановленим «світовим критеріям» - високий ступінь комфорту, безпека для здоров’я, безпека для навколишнього середовища.

Ринок вітчизняного пінополіуретану не є виключенням і, незважаючи на доки ще значний попит на прості марки, лідери у виробництві еластичного пінополіуретану на Україні – Інтерфом та Фомлайн  постійно пропонують ринку новітні розробки, які дозволяють меблевикам (меблеві виробництва споживають близько 80% поролону на Україні) йти у ногу з часом та розвивати власні виробництва згідно світовим вимогам.  Адже, використання нових технологій дозволяє не лише покращити якість меблів, але й з умовою правильного використання, покращити ефективність бізнес напрямку в цілому. Пропонуємо вашій увазі огляд новинок, що, за словами лідерів виробництва, здобувають дедалі більшої популярності на Україні.

В’язко-еластичний поролон

Вперше о матеріалі з «пам’ятью» світ почув у 1970-х роках, коли в’язкоеластичний пінополіуретан було розроблено за технологією NASA для використання в аерокосмічній області – для зменшення навантажень на тіло астронавтів та дискомфортних відчуттів під час зльоту.

В’язко-еластичний пінополіуретан, чи «МЕМОРІ» - матеріал розроблений для розподілу навантаження на тіло людини під час сну. Ефективність цього матеріалу криється у його унікальній спроможності зменшувати тиск, забезпечувати комфортну підтримку тіла та запобігати больовим явищам, що виникають через довготривалу «нерухомість» (наприклад - нічний відпочинок).

«МЕМОРІ» ідеально пристосовується до форми та ваги Вашого тіла, розподіляючи навантаження у найбільших зонах тиску тіла на ліжко. Завдяки цьому, не залежно від того, в якому положенні ви спите, Ваш хребет постійно знаходитися у правильному, анатомічному положенні, всі групи м’язів повноцінно розслаблені та  кров циркулює без жодних перешкод упродовж всього відпочинку. В’язко-еластичний пінополіуретан - матеріал, стійкий до появи пилових кліщів, що є чинниками алергії у багатьох людей.

Білий поролон

Як відомо,  є багато природних чинників, котрі не дозволяють зберегти білий колір пінополіуретану в процесі його експлуатації. Протягом певного часу поролон здобуває жовтуватого відтінку, що створює не досить привабливий вид товару. І, якщо, для основної частини меблів, де м’яка частина схована під тканиною, це не має суттєвого значення, то є певні місця, де довготривала біла окраска є дуже важливою (наприклад текстильне, матрацне виробництво). Щоб задовольнити потреби саме цього сегменту, на ринку представлений БІЛИЙ ПОРОЛОН, який відповідає високим стандартам якості        , вироблен із застосуванням певних стабілізаторів та антиоксидантів, що запобігають пожовтінню пінополіуретану під впливом сонячних променів.

Антибактеріальний поролон

Антибактеріальний пінополіуретан містить до 0,1% спеціальних добавок, котрі мають антибактеріальну активність та абсолютно безпечні для людини. Антисептична добавка знаходиться в поролоні в твердому кристалічному стані, не випаровується, не розчиняється у воді, що зумовлює її місцеву дію та довготривалий період дію. Таким чином, використання антибактеріального поролону особливо рекомендовано у матрацному виробництві та при виробництві банних та побутових губок, де необхідно не лише маскувати неприємні запахи, але й уникати першопричину їх виникнення – розповсюдження бактерій.

Негорючий поролон

Негорючий поролон відноситься до різновиду високо-еластичних пінополіуретанів, що мають низьку здатність до займання. Для виробництва даної марки використовують спеціальні тверді та рідкі речовини, що здатні гасити полум’я.  Такий пінополіуретан рекомендовано використовувати у м’яких меблях  та інших індустріях, де пожеже безпека м’яких елементів є критичним фактором.

Зауважимо, що перед тим, як зробити вибір, переконайтеся, що заявлені властивості обраної вами марки поролону відповідають високим стандартам якості та підтверджені відповідними сертифікатами.

Власне кажучи, вдосконалення та розробки у цій сфері тривають постійно, тому, щоб зберегти конкурентоспроможність необхідно постійно змінюватись, адже ці зміни – на краще!